Body kopertowe – praktyczne i wygodne

Wybór niemowlęcej garderoby może przysporzyć nie lada problemów – przy kompletowaniu szafy malucha trzeba pamiętać o wielu ważnych czynnikach, do których należą między innymi bezpieczeństwo i wygoda dziecka.

Ubranka dla niemowląt – co powinno znaleźć się w każdej dziecięcej szafie?

W garderobie niemowlaka nie może zabraknąć kilku podstawowych elementów, do których można zaliczyć między innymi różnego rodzaju pajacyki, śpioszki czy wygodne body.

W pierwszych momentach życia, gdy maluszek większość czasu spędza na spaniu, warto przede wszystkim postawić na komfort wybieranych ubranek – dobrym rozwiązaniem okażą się różnego rodzaju rozpinane koszulki czy śpioszki, które nie sprawią problemów przy zakładaniu.

Równie istotnym jest także dokładne dobranie rozmiaru – ubranka dla niemowląt nie mogą być za ciasne i pod żadnym pozorem nie powinny krępować ruchów dziecka. W przypadku niemowlaków złym pomysłem jest zakup ubranek na zapas – szybkie tempo wzrostu dziecka wymaga bowiem niemal nieustannej wymiany rozmiarów.

Śpioszki i body w szafie niemowlaka to tylko część niezbędnej odzieży, powinna znaleźć się również wiązana czapeczka, rękawiczki i kilka par skarpetek – wszystkie wymienione elementy powinny być wykonane z delikatnych i przepuszczających powietrze materiałów.

Jakie body dla niemowlaka?

Body to kluczowy element każdej dziecięcej szafy – przy wyborze idealnego modelu warto wziąć pod uwagę nie tylko estetykę ubranka, ale także jego praktyczność i wygodę. Na rynku znajdziemy między innymi body zakładane przez głowę oraz body kopertowe – rodzice, którym zależy na dużej wygodzie powinni wybrać opcję body z zatrzaskami, które pozwoli na szybkie i sprawne ubranie dziecka.

Body kopertowe jest wyposażone w wygodne i praktyczne zapięcia , które pozwalają na jego szybkie założenie. Rozwiązanie to ułatwia ubranie dziecka w domu, ale przyda się również podczas spacerów czy wizyt u rodziny i znajomych. Praktyczne zatrzaski pozwalają również na szybką wymianę zabrudzonego ubranka – bez płaczu i bez niepotrzebnego stresu.

Body kopertowe są dostępne w wielu wariantach – w sklepach można znaleźć zarówno modele w wersji letniej, jak i te bardziej ocieplane, które idealnie sprawdzą się podczas chłodniejszych, zimowych dni.