Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia to bardzo ważny element dziecięcej wyprawki dla noworodka. Przynosi ona wiele korzyści nie tylko dla malucha, ale również dla jego mamy. Z tego to powodu na pewno warto ją posiadać.

Karmienie małego dziecka

Pierwszy etap macierzyństwa dla każdej mamy jest bardzo trudny i niezwykle intensywny. Jej cały czas wypełnia opieka nad dzieckiem. W tym czasie karmienie jest bardzo częste oraz może być długotrwałe. W przypadku karmienia piersią zajmowania podczas niego długotrwała pozycja jest zazwyczaj mało wygodna oraz w dużym stopniu obciąża kręgosłup, ramiona i szyję. Może powodować dolegliwości bólowe. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem jest zakup specjalnej poduszki.

Poduszka do karmienia

Specjalna poduszka do karmienia ma kształt rogala , dzięki czemu można ją wygodnie dopasować do kształtu ciała. Owija się ją wokół pasa dzięki czemu stanowi ona rodzaj podparcia, na którym można położyć dziecko w bardzo bezpiecznej dla niego pozycji. Teoretycznie taki rodzaj podparcia może stanowić zwinięty koc, jednak jest to rozwiązanie mało praktyczne. Koc bowiem zsuwa się oraz musi być odpowiednio składany przed każdym karmieniem. Poduszka ma stały kształt i jest zawsze gotowa do użycia. Co ciekawe, taka poduszka do karmienia sprawdzi się doskonale nie tylko w czasie podczas karmienia piersią, ale również podczas stosowania butelki.

Poduszka do karmienia – zalety

Jak wspomniano powyżej, poduszka umożliwia zajęcie wygodnej pozycji przez kobietę oraz przez jej dziecko. Co ważne, główka dziecka jest położona nieco wyżej niż reszta jego ciała, co czyni tę pozycję bardzo bezpieczną podczas karmienia. Dziecko powinno być jednie delikatnie podtrzymywane przez matkę, co jednak nie stanowi dużego obciążenia dla jej ciała. Co ciekawe, poduszka może być również z powodzeniem wykorzystywana przez kobiety w ciąży oraz jako zabezpieczenie malucha podczas jego leżenia lub siedzenia. W tym wypadku za jego komfort odpowiada odpowiednie wypełnienie poduszki. Powinno być ono elastyczne i umożliwiać łatwe dopasowanie poduszki do kształtu ciała oraz trwałe. Warto pamiętać o tym, że dobrej jakości poduszki są wykonane z materiałów hipoalergicznych oraz posiadają zdejmowany pokrowiec ułatwiający utrzymanie ich w czystości.