Jak prać ubranka niemowlęce?

Ubranka dla niemowląt to szczególny rodzaj odzieży ze względu na to, że są one przeznaczone dla najmłodszych. O taki rodzaj ubrań należy specjalnie się zatroszczyć i zadbać. Wielu młodych rodziców nie wie, jak odpowiednio prać odzież swoich małych dzieci. Są pewne podstawowe zasady prania ubranek dla niemowląt, o których warto wiedzieć.

Odpowiednia temperatura

Ubranka dla niemowląt powinny być prane w temperaturze nie niższej niż 60 stopni. Jest to zalecane przy zwykłej odzieży niemowląt. Jeśli chodzi o bieliznę i pościel dla maluchów to należy je prać w temperaturze nawet 90 stopni. Taka wysoka temperatura może dziwić niektóre osoby, jednak rzeczy mające kontakt ze skórą dziecka muszą być jak najbardziej czyste i bez bakterii.

Środki do prania

Wybór środków do prania jest również istotny. Najlepiej wybierać produkty specjalnie przeznaczone do prania ubrań dla noworodków i niemowląt. Zazwyczaj są one pozbawione środków , które mogą uczulić, podrażnić skórę. Na opakowaniu można sprawdzić, jakie produkt ma certyfikaty i atesty. Warto o tym pamiętać, szczególnie, jeśli dziecko boryka się z Atopowym Zapaleniem Skóry. Pranie ubranek dla niemowląt powinno kończyć się podwójnym płukaniem, to da gwarancje, że na odzieży nie zostaną żadne substancje z proszku lub płynu do prania. Tutaj warto też zaznaczyć, że nie wolno przesadzać z ilością środków do prania, zawsze należy stosować się do wytycznych na opakowaniu.

Pranie wyłącznie ubranek dla dzieci

To bardzo ważne, żeby nie mieszać ubrań innych domowników z odzieżą niemowlęcą. Chodzi tu przede wszystkim o higienę i bezpieczeństwo najmłodszych. Niemowlęta mają słabszą odporność, więc szybciej mogą mieć kłopoty ze zdrowiem, różnego rodzaju infekcje. Na ubraniach domowników może być mnóstwo bakterii, wirusów, które negatywnie wpłyną na malucha i wywołają niepożądane objawy. Lepiej, więc o tej zasadzie pamiętać podczas prania, a na pewno uchronimy malucha przed wieloma chorobami.

Wiedząc i pamiętając o tych kilku ważnych rzeczach pranie ubranka dla niemowląt będzie proste i zapewni odpowiednią higienę maluchowi.