Jak ubrać niemowlę na letni spacer?

Wiele osób wychodzi z przekonania, że niemowlę zawsze trzeba ubierać ciepło, niezależnie od pogody. Tymczasem pediatrzy ostrzegają – przegrzewanie dzieci może być równie niebezpieczne, co ubieranie ich niedostatecznie ciepło. Najważniejsze, by maluch był ubrany adekwatnie do warunków panujących na zewnątrz , nie zaś do pory roku. W końcu nawet latem zdarzają się chłodne dni, kiedy cieplejszy sweterek i czapeczka dla niemowlaka okazują się niezbędne. Z kolei jesienią aura bywa tak korzystna, że cieplejsze ubranka dla niemowląt okazują się czasem zbyt ciepłe.

Odpowiednie ubranko dla niemowlaka na lato

Przede wszystkim, trzeba wziąć pod uwagę, jaka jest pogoda. Specjaliści zgodnie twierdzą, że ubiór malucha należy dopasować do tego, co samemu ma się na sobie – ewentualnie dodać do tego jedną, cienką warstwę. Dlatego jeśli sami wychodzimy na spacer w lekkiej sukience, nie ma sensu ubieranie malucha w polarowy kombinezon. Niemowlę się spoci i wystarczy mocniejszy podmuch wiatru, by skończyło się na przeziębieniu.

Dlatego na letni spacer warto wybierać lekkie, przewiewna ubranka, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy bambus. Lepiej unikać ciężkich, nieprzepuszczających powietrza tkanin, które nie pozwalają skórze oddychać.

Wiele osób podkreśla, że niezależnie od pogody, czapeczka dla niemowlaka jest nieodzownym elementem stylizacji malucha, nawet w najbardziej upalne dni. Jest to mit, który funkcjonuje od dawien dawna. Prawda jest taka, że jeśli dzień jest upalny i bezwietrzny, a maluch przebywa w cieniu, czapeczka może okazać się niepotrzebna. Warto jednak zaopatrzyć się w nią, jeśli świeci ostre słońce – cienka, bawełniana czapeczka będzie chroniła głowę malucha przed ostrymi promieniami.

Podsumowując, ubranka dla niemowląt na letni spacer nie powinny być zbyt ciepłe. Najważniejsze, by były one komfortowe i wygodne dla malucha. Wybierając się na letni spacer, zawsze warto mieć przy sobie lekki kocyk lub pieluszkę bambusową. Jeśli okaże się, że pogoda zmieni się na mniej korzystną, zawsze można przykryć malucha dodatkową, lekką warstwą.