Jak ubrać niemowlę w upały?

Rodzice niemowlaków mają bardzo wiele dylematów. Jednym z większych problemów jest wybranie odpowiedniego ubrania dla maluszka tak, by nie przegrzał się w upalne dni i nie zmarzł w chłodniejsze. Jakie ubranka dla niemowląt muszą znaleźć się w każdej szafie?

Jak ubrać noworodka latem w domu?

W upalne dni wystarczy, że noworodka ubierzemy wyłącznie w body niemowlęce. Bardzo ważne jest, by wybierać ubranka niemowlęce, które wykonane są z naturalnych tkanin. Należy unikać tkanin syntetycznych, które mogą podrażniać delikatną skórę dziecka.

Warto pamiętać , że latem gdy nasz maluszek śpi, gdy tylko temperatura jest odpowiednia warto unikać przykrywania dziecka. Jeśli koniecznie chcemy czymś okryć dziecko, można wybrać pieluszkę, będzie ona idealnym rozwiązaniem. Kocyki na letnie dni często są za grube. Dziecko zaczyna się pocić.

Jak ubrać noworodka na spacer?

Zarówno latem jak i zimą, warto pamiętać o regularnych spacerach z dzieckiem. Również pełnia lata z dość wysokimi dziennymi temperaturami nie stanowi większej przeszkody, jeśli tylko trzymamy się kilku zasad.

Body niemowlęce to najwygodniejsze ubranko dla dziecka. Warto jednak zabrać ze sobą coś do przykrycia malucha, co osłoni go od mocnego słońca. Sprawdzi się pieluszka bambusowa lub tetrowa. W razie nagłej zmiany pogody również warto mieć kocyk.

Każda mama powinna być przygotowana na wszelką ewentualność pogodową , więc warto zabranie ze sobą dodatkowego okrycia nie jest złym pomysłem. Warto mieć przy sobie spodenki, które można naciągnąć, gdy poczujemy, że pogoda się zmieniła. Chcąc się upewnić, czy dziecko jest prawidłowo ubrane warto dotknąć jego karku. Nie sprawdzamy dotykając rączek lub nóżek, gdyż układ krwionośny dziecka jeszcze się rozwija.

Wychodząc na spacer, nie można również zapomnieć o czapeczce dla niemowlaka. Dzięki niej dziecko nie wychłodzi się i nie przewieje go wiatr. Na upalne dni warto wykorzystać bawełniane chusty, które nie przegrzeją dziecięcej główki.

Wybierając ubranka dla niemowląt należy zwracać uwagę, by nie przegrzać malucha. Wiele osób obawia się, że dziecko, które leży będzie miało zbyt chłodno. Przyjęło się, że niemowlę powinno mieć jedną warstwę ubranek więcej niż zakłada dorosły. Trzeba pamiętać, że dziecko większość czasu śpi.

W wyjątkowo upalne dni należy unikać wychodzenia w godzinach od 11 do 15, gdyż słonce może okazać się zbyt intensywne dla delikatnej skóry dziecka. Dużo bezpieczniejsze są spacery poranne lub popołudniowe.