Jaką pościel wybrać dla noworodka?

Dla prawidłowego rozwoju niemowlęta potrzebują bardzo spokojnego i komfortowego dnu. Aby był on możliwy niezbędne jest zadbanie o komfort termiczny dziecka, jego spokój psychiczny i bezpieczeństwo. W związku z tym wielu rodziców zastanawia się nad wyborem odpowiedniej pościeli dla ich dziecka.

Pościel dla niemowląt – tkanina

Pościel dla niemowląt powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór bawełny , która jest tkaniną pochodzenia naturalnego. Zapewnia ona dobrą izolację cieplną ale jednocześnie nie utrudnia dostępu powietrza do skóry dziecka. Dobrej jakości bawełna jest również tkaniną, która wraz z użytkowaniem i kolejnym praniem nie traci swojego atrakcyjnego wyglądu i cennych właściwości.

Pościel dla niemowląt – wkład

Poza hipoalergicznym poszyciem dobrej jakości pościel powinna posiadać również bezpieczny dla dziecka wkład. Należy zatem zwracać uwagę na wypełnienie rożków, śpiworków, poduszek oraz kołderek i wybierać jedynie produkty wysokogatunkowe o właściwościach antyalergicznych i przeciwbakteryjnych. Warto pamiętać również o tym, że wkład wypełniony naturalnym pierzem może powodować reakcje uczuleniowe maluchów.

Pościel dla niemowląt – rodzaj zapięcia

Wszelkie produkty przeznaczone dla dzieci powinny cechować się starannym wykończeniem wszystkich elementów. W przypadku pościeli warto zwracać uwagę na rodzaj zapięcia i wybierać te produkty, które posiadają delikatny suwak ukryty pod zakładką z materiału. W ten sposób ogranicza się ryzyko zadrapania skóry dziecka oraz połknięcia drobnych elementów, takich jak na przykład guziki.

Komplety pościeli dla niemowląt

W przypadku małych dzieci warto posiadać co najmniej dwa komplety pościeli. W skład każdego z nich powinno wchodzić prześcieradło z gumką zabezpieczającą je przed podwijaniem się oraz ochronny podkład na materac. Najmłodsze dzieci mogą z powodzeniem spać w rożkach niemowlęcych lub śpiworkach. Dla nieco starszych dzieci polecana jest tradycyjna kołderka oraz poduszka. Typowa pościel niemowlęca 120×90 cm jest bardzo uniwersalna i posłuży dziecku przez długi czas.