Koszule do porodu i karmienia – jakie wybrać?

Poza kompletowaniem wyprawki dla nowego członka rodziny, ważne są również ubrania i akcesoria dla przyszłej mamy. W tym szaleństwie przygotowań kobieta bardzo często zapomina o sobie i o tym, jak ważny jest jej komfort choćby podczas karmienia maluszka. W związku z tym tuż przed porodem należy o niego zadbać, kupując dla siebie odpowiednie elementy garderoby.

Niezbędne artykuły dla mamy

Koszule do porodu i karmienia to bardzo ważne elementy, które znajdują się na liście wyprawkowej dla przyszłej mamy. Jaka zatem powinna być koszula do karmienia? Przede wszystkim wygodna. Jeśli przyszła mama planuje karmić piersią , to idealna będzie dla niej taka koszula, którą szybko i bez problemu może rozpiąć na wysokości biustu. Rozpięcie to może mieć różne formy i kształty – najczęściej są to zamki lub napki, które rozpina się od linii barków do linii biustu.
Poza tym koszula powinna być wykonana z wysokogatunkowej bawełny, która jest miękka, miła w dotyku oraz przewiewna. Ciało kobiety w czasie laktacji powraca do swojego stanu sprzed ciąży, a więc wygodne i miękkie ubrania są niezbędne,

Wiele przyszłych mam zastanawia się również, czy powinno kupić koszulę do porodu. Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ to wszystko zależy od szpitala, w którym planowany jest poród. Większa część z nich zapewnia kobietom koszule do porodu i nie ma potrzeby posiadania ich. Jeśli jednak szpital będzie jej wymagał, to wiele kobiet poleca kupić zwykłą i luźną koszulę nocną, którą będzie można zaraz po porodzie wyrzucić.

Biustonosz do karmienia

Podczas karmienia piersią ważna jest nie tylko koszula do karmienia, ale także biustonosz. Jest to niezwykle ważny element kobiecej garderoby w trakcie laktacji. W tym czasie biust kobiety każdego dnia delikatnie się zmienia pod wpływem ilości mleka, co bardzo często bywa bolesne. W związku z tym warto kupić odpowiedni biustonosz, który nie tylko zapewni dużo komfortu, ale i odciąży kręgosłup. Poza tym w takim modelu biustonosza znacznie łatwiej karmi się maluszka niż w klasycznych usztywnianych modelach z twardymi fiszbinami.