Modne i praktyczne kocyki dla niemowląt

Każdy rodzic pragnie, aby jego pociecha czuła się bezpiecznie i dobrze. Zakup odpowiedniego kocyka dla niemowlaka jest rzeczą, która powoduje wiele emocji u rodziców. Wybór jest ogromny i nie wiadomo, na co się zdecydować. A przecież kocyk niemowlęcy jest nierozłącznym elementem każdego pokoiku dziecięcego. Jaki kocyk wybrać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak wybrać kocyk dla niemowląt?

Przede wszystkim pierwszą kwestią jest ustalenie, jaką funkcję będzie pełnił kocyk. Czy jest to kocyk do spania, a może na spacery? Czy ma być ciepły, a może przyda się w letnie dni? Niemowlęta traktują kocyk bardzo często jak przytulankę. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać taki, który jest miękki i przyjemny, ale także wykonany z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzi się kocyk bawełniany lub kocyk bambusowy. Oczywiście nie można pominąć kwestii rozmiaru kocyka. Dla niemowlaka najlepszym rozmiarem jest kocyk 75×100 cm. Jest to najodpowiedniejszy rozmiar dla nowo narodzonego małego człowieka.

Miękki kocyk muślinowy dla niemowląt

Nie tylko najmłodsi, ale także dorośli dotykając miękkiej tkaniny czują się bezpieczniej i lepiej. Szczególne znaczenie ma to w pierwszych dniach i tygodniach życia, kiedy niemowlę poznaje otaczający go świat. Jeśli otoczenie, czyli między innymi kocyk z mięciutkiej tkaniny jest przytulne, to dziecko czuje się cudownie i jest zadowolone. Wybierając kocyki z naturalnych materiałów rodzice zyskują pewność, że pociecha będzie bezpieczna. Kocyk bambusowy, bawełniany czy muślinowy to kocyki antybakteryjne, a dodatkowo lekkie i oddychające. Zapewniają one optymalne ciepło oraz chronią przed przegrzaniem. Nadają się zarówno na ciepłe i chłodniejsze dni.

Kocyk z certyfikatem bezpieczeństwa

Kupując kocyk dla dziecka warto wybrać taki, który nie został wykonany z użyciem sztucznych barwników. Dlatego warto wybrać kocyk, który posiada certyfikat Oeko-Tex Standard lub znak Tekstylia Godne Zaufania. Takie oznaczenie świadczy o tym, że produkt przeszedł restrykcyjne testy , a więc jest całkowicie bezpieczny dla maluszka.