Na co zwracać uwagę przy zakupie ubranek dla niemowląt?

Kupno ubranek niemowlęcych to dla przyszłych mam jedna z najprzyjemniejszych czynności przygotowujących do powitania nowego członka rodziny. Przepiękne ubranka dla niemowląt, które można znaleźć w wielu cudownych kolorach, fantazyjnych krojach i wzorach. A jak wybrać ubranka, które będą dobrze służyły maluszkowi? Na co zwrócić uwagę?

Ubranka dla niemowląt – jakie wybrać?

Pierwsza wyprawka, która powinna znaleźć się w rzeczach szpitalnych powinna składać się przede wszystkim z bawełnianych ciuszków. Nie może zabraknąć pajacyków, kaftaników, śpioszków oraz body. Idealną ilością jest przygotowanie każdego z ubranek po 3 sztuki.

Oczywiście nie może w takim zestawie zabraknąć czapeczki, skarpetek oraz rękawiczek, które naturalnie nie drapią. Przyda się także śliniak oraz półśpiochy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów ubranek niemowlęcych?

Przede wszystkim należy pamiętać , aby ciuszki niemowlęce były wykonane z naturalnych materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno odzieży bawełnianej. W tym przypadku świetnie sprawdzi się bawełna organiczna, która jest materiałem antyalergicznym i świetnie nadaje się do wrażliwej skóry niemowlęcia.

Kupując ubranka należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby były one komfortowe i wygodne. Nie powinny być one zapinane na plecach, gdyż maluszek większość czasu spędza w łóżeczku lub wózku. Warto zwrócić uwagę, jak są zapinane ubranka oraz czy napy są antyalergiczne i nie zawierają niklu.

Ubranka dla niemowląt – najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Wiele ubranek posiada drobne elementy lub guziczki, które mogą stanowić zagrożenie dla maluszka. Tego typu ubranek należy unikać, zwłaszcza jeśli guziczki czy drobne elementy są łatwe do oderwania.

Istotną kwestią są także nadruki kolorowe i naklejki. Mogą one być wykonane z materiałów, które spowodują alergię u niemowlaka. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno ubranek, których nadruki wykonane zostały farbą wodną.

Przede wszystkim przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z metką, która jest umieszczona na ubraniu i sprawdzić, czy skład jest odpowiedni dla małego dziecka.