Pajacyk czy piżamka – w co ubrać malucha do snu?

Sen dla każdego człowieka jest bardzo ważny i to bez względu na wiek. Widać to zarówno po niemowlakach, jak i po dorosłych. Osoba, która się wyśpi, jest zadowolona, tryska energią i ma ochotę do działania. Tak jest również z małymi dziećmi.

Jeśli sprawimy , że ich sen będzie spokojny, to możemy być pewni, że obudzą się z uśmiechem na buzi, gotowe do poznawania otaczającego ich świata. Jakie zatem ubranka dla niemowląt zagwarantują komfort podczas snu? Przede wszystkim takie, które będą miłe w dotyku i wygodne dla naszej pociechy. Dlatego też warto się zastanowić nad dwiema opcjami: pajacyk niemowlęcy, a może piżamka?

Kiedy sprawdzi się pajacyk niemowlęcy?

Dla niemowląt zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie pajacyk. Jest on bardzo wygodny, daje on wiele swobody maluchowi, a rodzicom daje gwarancje, że plecki nie będą odkryte, materiał się nigdzie nie podwinie. Pamiętać należy, że ubranka dla niemowląt powinny być wykonane z naturalnych tkanin, najlepiej, jeśli będzie to bawełna. Bawełniany pajacyk może być cieńszy lub grubszy, to zależy jaka temperatura jest w pomieszczeniu, w którym śpi maluszek. Lepiej jednak nie przegrzewać dziecka, bo to również wpłynie na jego komfort snu.

Wygodna piżamka dla dziecka

Natomiast piżamka sprawdzi się u nieco starszych dzieci. I tak jak wcześniej było wspomniane, ważny jest tu rodzaj materiału z jakiego została ona uszyta. W tym przypadku także sprawdzi się bawełna. Najlepsza piżamka to taka dwuczęściowa, spodenki i bluzka. Na rynku dostępne są takie z długim lub krótkim rękawem i nogawkami. To, jaką kupimy, zależy głównie od temperatury, jeśli jest ciepło, warto wybrać cienkie i z krótkim rękawem. W chłodniejsze dni sprawdzą się grubsze z długimi nogawkami.

Zarówno pajacyk, jak i piżamka powinny być miękkie, miłe w dotyku. Ubranka dla niemowląt powinny być starannie uszyte, tak, żeby szwy nie drażniły skóry dziecka. Każdy szczegół jest ważny, bo to wpływa na jakość snu naszych dzieci. Jedno jest pewne, w sklepach dostępne są pajacyki i piżamki w różnych kolorach, gładkie i wzorzyste. To, jaki wygląd będzie nam pasował to już sprawa indywidualna.