SZAFA NIEMOWLAKA – CO POWINNO SIĘ W NIEJ ZNALEŹĆ?

Skompletowanie garderoby dla mającego przyjść na świat noworodka to zawsze ogromne wyzwanie, zwłaszcza dla tych osób, które mają zostać rodzicami po raz pierwszy. Jak stworzyć garderobę dla dziecka i nie wydać na to fortuny? Czego może potrzebować mały człowiek?

Jakie ubranka dla niemowląt są przydatne?

Rodzice zgodnie twierdzą, że małe dzieci rosną wyjątkowo szybko, dlatego zazwyczaj ubranek okazuje się po prostu za dużo. Warto więc przy kompletowaniu garderoby dla niemowlaka nie przesadzać z ilością ubranek. Może zdarzyć się tak, że najmniejsze z nich będą za małe już w dwa tygodnie po tym, jak mały człowiek pojawi się na świecie.

Dlatego przy kupowaniu ubranek dla niemowlęcia, lepiej jest zainwestować w nieco większe rozmiary. Maluch bardzo intensywnie rośnie zaledwie przed kilka pierwszych miesięcy i to właśnie w tym czasie jego garderoba jest kilkukrotnie wymieniana. W późniejszych miesiącach ubranka dla niemowląt posłużą zdecydowanie dłużej.

Czego nie może zabraknąć w szafie niemowlaka?

Rodzice zgodnie twierdzą, że podstawowym elementem garderoby jest pajacyk niemowlęcy. Jest on o tyle wygodny, że zazwyczaj nie wymaga założenia innych elementów garderoby. Zakładając dziecku śpioszki, trzeba dodatkowo włożyć pod nie body lub kaftanik, co może okazać się problematyczne zwłaszcza w przypadku tych dzieci, które na próbę zmiany ubrania reagują awanturą.

Pajacyk niemowlęcy odpowiedni jest na każdą porę roku. Podobnie jak śpioszki, może być wykonany z lekkiej bawełny lub grubego weluru, odpowiedniego na chłodniejsze dni.

Kompletując garderobę dla małego dziecka , trzeba pamiętać o tym, że warto wybierać ubranka wykonane z naturalnych, przewiewnych tkanin. Są one idealne dla wrażliwej skóry małego człowieka i nie będą powodować podrażnień.

Nie wolno zapominać także o drobniejszych elementach garderoby, takich jak choćby czapeczki czy skarpetki.

Podsumowując, przy kupowaniu ubrań dla niemowlaka warto być nieco zachowawczym. Może bowiem okazać się, że niektórych z nich maluch zwyczajnie nie zdąży założyć, zanim zrobią się za małe.