Ubranka dla niemowlaka – jaki rozmiar i ile kupić dla noworodka?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka jest najbardziej wyczekiwanym czasem przez wszystkich rodziców. Zwykle przygotowania rozpoczyna się około siódmego miesiąca ciąży, kiedy to przyszli rodzice mają już pewność czy niebawem na świecie pojawi się chłopiec, czy dziewczynka. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, które wykluczałyby rozpoczęcie zakupów znacznie wcześniej lub później.

Wyprawka dla noworodka

Kompletowanie wyprawki dla maluszka najczęściej zaczyna się od kupowania ubranek. Jak wiele innych rzeczy , są one niezbędne zaraz po jego narodzinach.

Ubranka dla niemowlaka na początek kupujemy w rozmiarze 56 i 62 cm. Ten rozmiar w wielu przypadkach wystarczy na pierwsze dwa lub trzy miesiące. Wśród ubranek powinny się pojawić przede wszystkim wygodne body kopertowe, śpioszki, półśpiochy, kaftaniki oraz oczywiście skarpetki i czapeczki. Najodpowiedniejszym materiałem będzie wysokogatunkowa bawełna, która jest miękka i przyjemna w dotyku, a więc nie podrażni delikatnej skóry niemowlaka.

Wybór odpowiednich ubranek dla niemowląt jest bardzo istotny szczególnie dla młodych rodziców, którzy wcześniej nie mieli styczności i malutkimi noworodkami. Wszelkie modele kopertowe i zapinane z przodu znacznie ułatwiają ubieranie takiego maluszka. Warto również pamiętać, że każde ubranko przed pierwszym założeniem powinno zostać wyprane w proszku lub płynie dla dzieci, co również zminimalizuje podrażnienia i powstawanie ewentualnych alergii skórnych.

Ile ubranek kupić?

W zależności od tego, jaka jest przewidywana waga urodzeniowa maluszka, można przewidzieć, ile ubranek w rozmiarze 56cm nam wystarczy. Jednak noworodki bardzo szybko przybierają na wadze, więc mogą w błyskawicznym tempie wyrosnąć z tego rozmiaru.
Większość mam poleca na początek kupić jedynie kilka sztuk body i śpiochów w rozmiarze 56cm, natomiast znacznie większą ilość w rozmiarze 62cm i większym. Należy mieć też na uwadze, że nie ma potrzeby kupowania dużej ilości ciuszków, ponieważ z pewnością niejedna ciocia przyjedzie z takim prezentem poznać nowego członka rodziny.