Zimowa wyprawka dla noworodka – co kupić, gdy dziecko ma przyjść na świat zimą?

Wyprawa dla noworodka, który ma przyjść na świat zimą musi zawierać ciepłe ubranka, dodatki oraz specjalistyczne kosmetyki. W przypadku małych dzieci niezmiernie ważne jest bowiem zapewnienie im komfortu cieplnego, ochrona przed wychłodzeniem i przegrzaniem oraz prawidłowa pielęgnacja ciała.

Wyprawka dla noworodka – ubrania

Zimowy zestaw ubranek powinien obejmować body, pajacyki z długim rękawem oraz śpioszki lub spodenki. Ponadto, warto zakupić ciepłe skarpetki, rękawiczki oraz czapeczki. Podczas pierwszych spacerów z dzieckiem z pewnością przyda się również koc, kombinezon oraz śpiworek do wózka, a podczas podróży – śpiworek do fotelika. W chłodne popołudnia lub wieczory warto ułożyć dziecko w ciepłym rożku lub otulaczu. Podczas wyboru ubrań oraz zimowych dodatków należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów, z których zostały one wykonane. Z jednej strony muszą one bowiem zapewniać dziecku ciepło, z drugiej jednak strony nie mogą ograniczać dostępu powietrza. Skóra malca musi „oddychać” aby nie dochodziło do żadnych otarć oraz podrażnień. Ubierając dziecko należy również zwrócić szczególną uwagę na to, aby go nie przegrzewać. Bowiem zarówno wychłodzenie malucha, jak i jego przegrzewanie mogą mieć bardzo niekorzystne konsekwencje.

Wyprawka dla noworodka – inne akcesoria

Zimowe spacery powinny się odbywać w wózku, który zapewni dziecku komfort termiczny oraz osłoni je przed wiatrem i śniegiem. Materiał z którego wykonany jest wózek powinien być zatem dość gruby i wodoodporny, a znajdujący się w nim materacyk musi dobrze izolować malucha od chłodu. Wózek powinien posiadać dodatkowe akcesoria, jak choćby folię przeciwdeszczową oraz pokrywę gondoli.

Wyprawka dla noworodka – kosmetyki

Delikatna skóra małych dzieci jest bardzo podatna na podrażnienia. W związku z tym, powinna być ona starannie pielęgnowana. Należy zatem stosować kosmetyki hipoalergiczne o prostym składzie, które minimalizują ryzyko powstawania reakcji uczuleniowych. Podczas zimy takie kosmetyki powinny dodatkowo zabezpieczać skórę dziecka przed wiatrem i chłodem oraz tworzyć na jej powierzchni barierę ochronną przed ewentualnym nadmiernym promieniowaniem słonecznym.